Опубликовано

Видобуток нафти і газу в Україні падає, а борги перед бюджетом ростуть — експерти

За фактом виробництво нафти знизилося на 9% (139 тис. т), газу — на 15% (193 млн кубометрів).

Видобуток нафти і газу падає, виробництво зрідженого газу — теж. Але є і зростаючі показники, наприклад, борг перед держбюджетом, залишається рекордним в країні, — 13,9 млрд грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95», і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr. Однак головне, що у «Укрнафти», що продовжує залишатися під щільним контролем групи «Приват», є плани, підкреслюють автори.

«2017 р. почався дуже непогано для нас — була сприятлива ціна на нафту, парламент знизив ренту, і в першому півріччі у нас була позитивна тенденція по збільшенню середньодобового видобутку», — говорить голова правління «Укрнафти» Марк Роллінс.

А вже влітку закінчився термін дії шести ліцензій, і Державна служба геології та надр України відмовилася їх продовжувати через борг «Укрнафти» по ренті. В результаті добовий видобуток просів на 20%. Восени дозволи були розблоковані, але на колишній рівень видобуток не повернулася. У компанії вважають, що якщо б свердловини не глушили, то падіння у році склало б 3%. За фактом виробництво нафти знизилося на 9% (139 тис. т), газу — на 15% (193 млн кубометрів).

На 2018 р. «Укрнафта» оголосила про плани досягти зростання видобутку на 0,4% і інвестувати 3,2 млрд грн. Для порівняння: це в два рази більше, ніж за три останніх роки. Які шанси? У минулому році в компанії вже збиралися вкласти 2,2 млрд грн, але в підсумку освоїли лише 600 млн грн. Гроші були: нафта подорожчала на 27%, а зниження ренти залишило в «Укрнафті» 1,3 млрд грн.

Детальніше про проблеми «Укрнафти» читайте в статті Сергія Куюна і Віталія Крижевського ««А в остальном, прекрасная маркиза!..»» у тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA

 

Поширити